Košarakaši Spartaka iz Prijedora doživjeli su ubjedljiv poraz od ekipe Širokog Brijega na svom terenu u okviru 14. kola Košarkaške Lige BiH.

Gosti su bili bolji rezultatom 91:69.

Odmah od starta meča su gosti iz Širokog Brijega pokazali zbog čega su na čelu tabele.

Odmah su nakon prve četvrtine imali dvocifrenu prednost. Nakon odličnog prvog kvartala nastavili su sa odličnom utakmicom, te na poluvrijeme otišli sa 56:27.

Prijedorčani su se na poluvremenu konsolidovali i uspjeli da odigraju bolje u nastavku i da spriječe potpuni debakl.

Najefikasniji kod pobjedničkog sastava su bili Martin Junaković sa 26 poena, a pratio ga je Zakari Natal sa 19 poena, a kod domaćina je najbolji bio Rajko Gutalj 14 poena.

Široki je trenunto na skoru od 12 pobjeda i 2 poraza, a Spartak na 4 pobjede i 10 poraza.

Izvor: Srpskainfo