epa10049956 Lazar Dobozanov of Serbia in action during the Men's water polo match between the USA and Serbia for the 5th place at the 19th FINA World Aquatics Championships in Hajos Alfred National Sports Swimming Pool in Budapest, Hungary, 03 July 2022. EPA-EFE/Tibor Illyes HUNGARY OUT

Vaterpolisti Srbije su nadigrali SAD i slavili sa 10:6 u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu.

Najviše pogodaka za Srbiju dali su Nikola Dedić 4 i Nikola Jakšić 3, a za SAD Marko Vavić 2.

Delfini su osigurali treće uzastopno olimpijsko finale, a ujedno su se revanširali SAD za sinoćnji poraz Orlova u košarkaškom dvoboju divova.

Zanimljivo je da se u oba vaterpolo polufinala nalaze ekipe koje su grupnu fazu završile na trećem i četvrtom mjestu!

Detalje meča mogli ste pratiti uživo na Srpskainfo.

TOK MEČA Srbija – SAD 10:6 (2:2, 4:2, 2:2, 2:0)

10:6 – Na 3’13” do kraja Nikola Jakšić pogađa za +4!

9:6 – Nikola Dedović ugurava loptu u mrežu!

Imala je Srbija plus 3, ali u zadnju četvrtinu ulazi ipak sa opipljivom prednošću.

8:6 – Aleks Bouen pogađa za SAD peti put iz 11 situacija sa igračem više.

8:5 – Nemanja Vico na asistenciju Dušana Mandića vraća na plus 3.

7:5 – Drugi pogodak Marka Vavića.

7:4 – Dva igrača više koristi Nikola Dedović.

Po dva gola za Srbiju su postigli Dedović i N. Jakšić, dok su kod Amerikanaca golove postizali različiti igrači.

6:4 – Nikola Dedović koristi što ga protivnici ne pokrivaju i sjajnim šutom vraća na plus 2

5:4 – Lijepa akcija Amera, gol postiže Ben Halok.

5:3 – Nakon pregledanja VAR utvrđeno je da je lopta prešla gol liniju. Nikola Dedović. Bio je igrač više.

4:3 – Luka Kupido smanjuje odličnim udarcem. Njegov četvrti gol u Parizu.

4:2 – Nikola Jakšić, ponovo igrač više.

3:2 – Petar Jakšić dovodi Srbiju u prvo vođstvo u trenucima s igračem više.

Samo jedan pogodak je postignut u prvoj četvrtini dok su u bazenu bili svi vaterpolisti.

2:2 – Bomba Save Ranđelovića sa vanjske pozicije.

1:2 – Golovi padaju samo sa igračem više. Ovog puta pogađa Rajder Dod.

1:1 – Nikola Jakšić koristi igrača više.

0:1 – Marko Vavić postiže gol sa igračem više.

14.37 – Prvi napad imaju Ameri.

14.30 – Intoniraju se himne.

Srbija je loše počela takmičenje, ali je bila sve bolja kako je vrijeme odmicalo. Upozoravajući su, međutim, periodi igre u kojima Delfini gube koncentraciju, koje bi suparnici sasvim sigurno iskoristili.

U grupnoj fazi su bili četvrti; ostvarene su samo dvije pobjede (Japan i Francuska) i tri poraza (Australija, Španija i Mađarska), dok je u četvrtfinalu savladana Grčka sa 12:11.

Amerikance vodi Dejan Udovičić, još jedan velikan srpskog vaterpola. U grupi su bili treći, sa tri pobjede (Rumunija, Crna Gora i Hrvatska) i dva poraza (Italija i Grčka), dok su u četvrtfinalu bili bolji od Australije (11:10) nakon peteraca. Oni su prvi put u polufinalu od 2008. i Igara u Pekingu

Srbija će igrati sa boljim iz meča Mađarska – Hrvatska, koji je na programu večeras od 19.35.

Finale se igra u nedjelju u 14 sati, a dvoboj za bronzu u 10.35.

Autor: Branko Tomić/Srpskainfo