Nervozna utakmica na Gradskom stadionu u Prijedoru u okviru petog kola Prve lige Republike Srpske između Rudar Priejdora i Veleža iz Nevesinja završena je minimalnom pobjedom domaćih fudbalera koji su zaposjeli drugu poziciju na tabeli iza Zvijezde-09 iz Etno sela Stanišići.

Glavni sudija Zoran Taborin iz Zvornika imao je mnoge prigovore koje je sankcionisao žutim kartonima, „požutila“ su i oba trenera, Vule Trivunović i Igor Remetić, dok je ofanzivac „rudara“ Vladimir Silađi u 90+4. minutu zaradio crveni karton zbog psovanja majke fudbaleru Veleža Tiboru Jokanoviću.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Lazar Jovanović u 37. minutu i malo ko je vjerovao da će to da bude i konačan rezultat ove utakmice, ali se ispostavilo tako.

Rudar Prijedor – Velež      1:0 (1:0)

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 400. Sudija: Marko Taborin (Zvornik). Strijelav: 1:0 Jovanović (37). Žuti kartoni: Pekija, trener Triivunović (Rudar Prijedor), Paranos, Gosto, Drašković, Jokanović, trener Remetić (Velež). Crveni karton: Vladimir Silađi (Rudar Prijedor) u 90+4. minutu.

RUDAR PRIJEDOR: Modić, Pekija, Silađi, Salčin (od 73. Kesić), Šebez (od 85. Kralj), Alibegović, Marić (od 73. Sajak), Raković, Savanović (od 65. Gbegbe), Amoa (od 85. Tahrić), Jovanović.

VELEŽ: Vukanović, Botić, Gosto, Abaza, Paranos (od 46. Jokanović), Sekulović, Oheda, Jelić (od 89. Adžić), Repović, Drašković (od 87. Telebak), Samardžić.

Izvor: SportDC