Na juče održanom 24. Međunarodnom džudo turniru “BiH and Nippon” sportisti Džudo kluba “Kozara Željezničar” osvojili su osam medalja.
“Prvo mjesto osvojila je Anđela Rodić, drugo mjesto osvojili su Vesna Đurđević, Bojan Bokan, Andrija Radulović, Dušan Pačariz, dok je treće mjesto pripalo Lani Pavković, Nađi Vujmilović i Stefanu Kecmanu”, naveli su iz Džudo kluba “Kozara-Željezničar”.

Dodaju da su na turniru učestvovali sa 11 takmičara u velikoj konkurenciji od oko 450 takmičara iz 46 klubova.
Istog dana održano je i pojedinačno prvenstvo BiH za mlađe seniore i seniorke u tehničkoj organizaciji Džudo kluba “City Centar” iz Sarajeva.
Na ovom prvenstvu BiH Džudo klub “Kozara Željezničar” imao je predstavnika Veljku Bokana, u kategoriji do 60 kilograma koji je ostao bez plasmana.
Kako navode iz ovog kluba, Đorđe Dragojević na prvenstvu u kategoriji do 90 kg nije nastupio zbog povrede.

Izvor: kozarski.com