Danas su u Prijedoru u odloženom meču  1/8 finala Kupa Republike Srpske u fudbalu igrali domaći Rudar Prijedor i banjalučki Borac. Gostu su na kraju izborili plasman u ¼ finale. Trijumfovali su sa 1:0, jedini gol postigao je sredinom drugog poluvremena David Čolić.

Mogao je Borac i ranije doći do pogotka, ali je Stojan Vranješ u prvom poluvremenu promašio penal. Tukao je pored stative domaćeg golmana.

Utakmica je inače bila izuzetno fer i korektna, čvrsta.

Oba tima igrala su u nešto izmjenjenim sastavima, treneri su dali priliku igračima koji više sjede na klupi ,a rezervisti Borca su bili konkretniji i zasluženo slavili.

Rudar Prijedor – Borac 0:1 (0:0)

Prijedor. Stadion: Gradski stadion Prijedor. Gledalaca: 400. Sudije: Stefan Maletić (Bijeljina) [Glavni], Radmilo Vuković (Bijeljina) [Pomoćnik], Slobodan Marković (Bijeljina) [Pomoćnik], Strijelci: David Čavić 62′, [Borac (Banja Luka)]. Žuti kartoni: Srinwle Ange Patrick Gbegbe 37′, Veljko Rauš 90′, [Rudar (Prijedor)]; Nikola Srećković 80′, [Borac (Banja Luka)];

Rudar Prijedor: Aleksa Trninić (G) , Mihajlo Marinović (70. Stefan Radaković), Mario Sajak , Amar Tahrić (8. Marko Šebez), Srinwle Ange Patrick Gbegbe (70. Veljko Rauš), Harun Alibegović , Edin Kesić (74. Filip Mikić), Nemanja Raković (K) , Mihajlo Savanović , Joseph Amoah (74. Mihajlo Kralj), Nemanja Dragutinović

Borac: Nikola Milićević (G) , Nikola Pejović (72. Stefan Savić), Boban Nikolov , Aleks Pihler , Aleksandar Subić , David Čavić (82. Luka Misimović), Stojan Vranješ (K) (72. Zoran Kvržić), Savo Šušić , Petar Karaklajić (60. Sandi Ogrinec), Dino Skorup (60. Nikola Srećković)

Izvor: SportDC