Fudbaleri Rudar Prijedora savladali su banjalučki Željezničar ubjedljivim rezultatom 3:0 u susretu 13. kol Prve lige Republike Srpske na Gradskom stadionu u Prijedoru.

Domaći igrači su u nastavku susreta slomili otpor Banjaluačana na čijoj klupi je debitovao Darko Maletić, nekadašnji reprezentativac BiH, te fudbaler Borca, Partizana u klubova u inostranstvu.

Seriju pogodaka u 55. minutu, sjajnim šutem sa 20-tak metara otvorio je Mihajlo Savanović, da bi u 77. minutu rezervista Edin Kesić udvostručio prednost za tim trenera Vuleta Trivunovića poluvolejom sa 18 metara. Konačan rezultat u 89. minutu postavio je Lazar Jovanović kada je pokupio jedan „otpadak“ i smjestio u mrežu.

Rudar Prijedor – Željezničar (BL)           3:0 (0:0)

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 300. Sudija: Igor Grbić (Laktaši). Strijelci: 1:0  Savanović (55), 2:0 Kesić (77), 3:0 Jovanović (89). Žuti kartoni: Marić, pomoćni trener Kecman (Rudar Prijedor), Crljić, Grujić (Željezničar).

RUDAR PRIJEDOR: Modić, Marinović (od 68. Salčin), Pekija, Silađi (od 74. Kesić), Šebez (od 74. Rauš), Alibegović, Marić (od 81. Gbegbe), Savanović, Amoa, Dragutinović (od 46. Radaković), Jovanović.

ŽELJEZNIČAR (BL): Tamidžija, Grujić (od 61. Onufrija), Blanuša, Antonić, Bilal, Šuput, Malić, Kalabić, Crljić (od 69. Baštić), Mirčić, Jovanović (od 61. Ilić).

Izvor: SportDC