U Prijedoru je danas održana centralna javna rasprava o Nacrtu pravilnika o osnivanju prava građenja bez naknade na nepokretnostima u svojini grada, koji je od 29. maja na javnom uvidu.

Šef Stručne službe gradonačelnika Prijedora Sanela Tubić podsjetila je da je Skupština grada na svojoj 16. redovnoj sjednici, održanoj 27. maja, usvojila zaključak kojim je nacrt ovog pravilnika upućen u javnu raspravu.

“Javna rasprava traje od 29. maja do 29. juna. Danas je održana centralna javna rasprava, ali građani i dalje imaju mogućnost da svoje primjedbe, prijedloge i sugestije dostave pisanim putem na elektronsku adresu Stručne službe gradonačelnika”, rekla je Tubićeva.

Ona je istakla da će nakon završetka javne rasprave sve pristigle primjedbe i prijedlozi biti razmotreni, te da će one koje budu ocijenjene opravdanim biti ugrađene u prijedlog pravilnika.

“Konačan tekst pravilnika biće upućen Skupštini grada na razmatranje i usvajanje na jednoj od narednih sjednica”, navela je Tubićeva.

Prema njenim riječima, cilj pravilnika jeste da se obezbijedi trajno i održivo rješavanje stambenog pitanja određenih kategorija stanovništva.

“Prije svega riječ je o porodicama sa četvoro i više djece, mladim bračnim parovima i samohranim roditeljima. Na ovaj način želimo doprinijeti sprovođenju demografske politike i stvoriti uslove za ostanak stanovništva na području grada Prijedora”, rekla je Tubićeva.

Građani svoje prijedloge, primjedbe i sugestije mogu dostavljati do 29. juna, nakon čega će uslijediti izrada konačnog prijedloga pravilnika.

Izvor: prijedorgrad.org