Nakon mnogo važnih razgovora u Izraelu, kruna ove uspješne posjete je sastanak sa premijerom Izraela Benjaminom Netanijahuom, rekla je srpski član Predsjedništva Željka Cvijanović.

Zahvalna sam premijeru Države Izrael na dugogodišnjoj dobroj saradnji i razumijevanju koje pokazuje prema Republici Srpskoj i našim stavovima, navela je Cvijanovićeva u objavi na Instagramu.

Na današnjem sastanku razmotrili smo mogućnosti za unapređenje naših ekonomskih veza, kroz snažnije povezivanja resornih ministarstava u vladama Izraela i Republike Srpske.

Uvjerena sam da će dobri politički i institucionalni odnosi biti odlična osnova za jačanje saradnje u svim oblastima koje su od zajedničkog interesa, naglasila je Cvijanovićeva.

Podsjećamo, Cvijanović se danas sastala i sa predsjednikom Kneseta Amirom Ohanom i izraelskim ministrom spoljnih poslova Gideonom Sarom.

U večernjim časovima trebalo bi da se obrati na Međunarodnom samitu politika ЈNS, na kojem učestvuje i Netanijahu.

On je sinoć, u pozdravnom govoru, zahvalio srpskom članu Predsjedništva BiH na učešću na samitu, zajedno sa, kako je rekao, brojnim prijateljima Izraela.

Cvijanovićeva je juče razgovarala i sa predsjednikom Izraela, Isakom Hercogom, a posjetila je i Memorijalni centar jevrejskih žrtava “Јad Vašem” u Јerusalimu.

Autor: Srpskainfo

FOTO: @ISRAELIPM / X / SCREENSHOT