Na terenima Sportsko-rekreativnog centra u Petrovom Gaju proteklog vikenda održan je 2. Memorijalni turnir „Goran Baltić”, u znak sjećanja na tragično preminulog radnika prijedorskog „Vodovoda”.

Goran Baltić preminuo je prije dvije godine usljed srčanog udara tokom sportskih igara u Tesliću. Na ovogodišnjem turniru učestvovalo je 17 ekipa, a takmičenje je svečano otvoreno utakmicom revijalnog karaktera između ekipa a.d. Vodovod Prijedor i Rudarskog fakulteta u kojima je Goran radio i školovao se.

U uzbudljivom finalu sastale su se ekipe „Žbun” i „Karajica Solo”, a pobjednički pehar odnijela je ekipa „Žbun”. Pobjednicima i finalistima uručeni su pehari i novčane nagrade, dok su svi učesnici dobili zahvalnice od organizatora.

Kapiten ekipe „Karajica Solo”, Aleksandar Karajica, čestitao je porodici Baltić na organizaciji turnira.

„Želim da ovaj turnir potraje, da dolazimo svake godine i da nas bude sve više, u čast našem bratu Goranu Baltiću”, rekao je Karajica.

Turnir je organizovala porodica Baltić, a Goranova sestra Milena tom prilikom obratila se prisutnima riječima punim emocije i sjećanja.

„Okupili  smo se opet na Memorijalnom turniru u čast mog brata Gorana. Prošle su dvije godine otkako nije sa nama, ali bol zbog njegovog odlaska nije manja, kao ni ljubav prema njemu. Ovaj turnir nije samo sportski događaj, to je znak da uspomena na njega živi dalje, na njegove igre i sve što nas je naučio, da igramo srcem, da igramo zajedno i da nikad ne odustajemo. On i dalje živi među nama. Zahvaljujem se svima koji su došli i učestvovali, jer time pomažemo da ovaj turnir postane tradicija i da sjećanje na našeg Gorana ostane živo. On je možda fizički odsutan, ali je tu  u svakom koraku, svakom dodavanju, svakom golu. Vjerujem da nas gleda sa ponosom”, izjavila je Milena Baltić.

Izvor: kozarski.com