U Republici Srpskoj u toku je preventivna kampanja „Lako je brzinu smanjiti“. Policijski službenici Policijske uprave i predstavnici Auto-moto društva Prijedor organizovali su preventivne aktivnosti na magistralnom putu Prijedor – Novi Grad. Tokom akcije zaustavljali su vozače, dijelili promotivne letke i podsjećali ih na značaj poštovanja saobraćajnih propisa i ograničenja brzine.
“Cilj ove preventivne kampanje je smanjenje broja saobraćajnih nezgoda koje za direktan uzrok imaju neprilagođenu i nepropisnu brzinu kretanja vozila, zbog čega je neophodno kontinuirano ukazivati na važnost odgovorne vožnje”, rekao je Radan Vukadinović, sekretar Auto-moto društva Prijedor.
Vozači su istakli da je pridržavanje saobraćajnih pravila od izuzetnog značaja za bezbjednost svih učesnika u saobraćaju.
“Pridržavam se saobraćajnih propisa, ne vozim brzo i ne konzumiram alkohol kad vozim”, rekao je Dubravko Cvijić.
Policijski službenici uputili su apel vozačima. “Da prilagode brzinu uslovima na putu i poštuju saobraćajna pravila i propise kako bi se smanjio broj saobraćajnih nezgoda i njihovih posljedica”, istakao je Dejan Vujčić, komandir Policijske stanice za bezbjednost saobraćaja Prijedor.
Preventivna kampanja „Lako je brzinu smanjiti“ traje do 31. jula.
Izvor: kozarski.com









