Prvi upisni rok u srednje škole uspješno je okončan, a preliminarne rang-liste trenutno su dostupne u elektronskom sistemu i u školama, potvrdila je Dražena Mršić, predsjednik Aktiva direktora srednjih škola prijedorske regije.
“Najviše interesovanja učenika bilo je za Elektrotehničku školu, potom slijedi Mašinska škola, Srednjoškolski centar Prijedor i Ugostiteljsko-ekonomska škola. Najmanje interesovanje učenika ove godine bilo je za Poljoprivredno-prehrambenu školu. Za drugi upisni rok u ovoj školi ostala su slobodna mjesta u svim zanimanjima koja nude”, rekla je Mršićeva.
Ove godine zabilježen je i porast interesovanja za Gimnaziju “Sveti Sava”, gdje je nakon prvog upisnog roka ostalo još osam slobodnih mjesta u jednom od smjerova.
U Ugostiteljsko-ekonomskoj školi za drugi upisni rok ostala su slobodna mjesta za dva ugostiteljska tehničara, dva kulinara i šest konobara. Srednjoškolski centar Prijedor ima još četiri slobodna mjesta za zanimanje geodetski tehničar.
Drugi upisni rok biće organizovan od 1. do 3. jula, dok će konačne rang-liste biti objavljene 30. juna. Nakon okončanja žalbenog postupka i objavljivanja konačnih rang-lista, preostala slobodna mjesta biće popunjavana u drugom upisnom roku.
Izvor: kozarski.com

