Mržnja i netrpeljivost prema Srbima i Republici Srpskoj, koja se svakodnevno plasira od strane političara iz Sarajeva, počela se manifestovati i van verbalnih okvira, rekao je predsjednik SNSD-a Milorad Dodik.
– Paljenje zastave Republike Srpske direktan je proizvod takve politike. Mržnja se uvijek vraća kao bumerang – istakao je Dodik na Iksu.
Naglasio je da je zastava Republike Srpske legalna i u skladu s Ustavom.
– Paljenje takve zastave je teško krivično djelo. Osuđujem takav vandalski čin i tražim od organa Federacije da identifikuju i kazne počinioce. Od organa Republike Srpske tražim da se vinovnicima ovog gnusnog djela zabrani boravak na teritoriji Republike Srpske – naveo je Dodik.
Naglasio je da podržava inicijativu premijera Srpske Save Minića da se trajno zabrani isticanje i upotreba ratnohuškačke zastave tzv. Armije BiH jer je ona ponižavajuća za srpski narod.
Мржња и нетрпељивост према Србима и Републици Српској, која се свакодневно пласира од стране политичара из Сарајева, почела се манифестовати и ван вербалних оквира.
Паљење заставе Републике Српске директан је производ такве политике.
Мржња се увијек враћа као бумеранг.Застава… pic.twitter.com/2pdkuxH2Xl
— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 26, 2026
– Očekujem da će Narodna skupština Republike Srpske usvojiti izmjene Krivičnog zakona kojima će se upotreba nelegitimne zastave kvalifikovati kao krivično djelo – zaključio je Dodik.
Autor: RTRS
Foto: predsjednikrs.rs/Dona Katušić






