Republika Srpska i danas kaže “da” Dejtonu, ali “ne” bonskim ovlaštenjima, istakla je vršilac dužnosti direktora Kancelarije za međunarodnu saradnju Republike Srpske Ana Trišić Babić.
– Kažemo “da” evropskim integracijama, a “ne” gubljenju identiteta i unižavanju Republike. Srpska nikada nije imala bolju poziciju u međunarodnim okvirima – istakla je Trišić Babić u objavi na društvenoj mreži Iks, iz gostovanja u emisiji Geo(strateški) pravac Srpske.
Република Српска и данас каже “да” Дејтону, али “не” бонским овлаштењима.
Кажемо “да” европским интеграцијама, а “не” губљењу идентитета и унижавању Републике.Српска никада није имала бољу позицију у међународним оквирима.
Постали смо партнер који се уважава, чија се ријеч… pic.twitter.com/cqvrBeu4VF— Ана Тришић Бабић (@anatrisicbabic) June 25, 2026
Dodaje da je Srpska postala partner koji se uvažava, čija se riječ čuje, čiji se argumenti razumiju.
– Postali smo poželjna i privlačna destinacija za brojne investitore. Politički uspjeh, prati i ekonomski uspon. Za Srpsku dolaze dobre godine – ističe ona.
Autor: RTRS
foto: x.com/anatrisicbabic






