Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je građane da prisustvuju mitingu Srpske napredne stranke “Srbija moja porodica” u Beogradu, navodeći da su neki htjeli da podijele porodice, ali da u tome nisu uspjeli.

“Godinu i po dana smo prošli kroz teška vremena i uspjeli smo da sačuvamo državu, uspjeli smo da ekonomski napredujemo, uspjeli smo da obezbijedimo bolji životni standard za naše građane. Ali to je tek prvo poluvrijeme. Mnogo toga je pred nama. Neki su htjeli da nam podijele porodice, da nam podijele društvo, da nam podijele zemlju. Nisu u tome uspjeli”, poručio je Vučić u video-snimku u petak uveče na Instagramu.

On je kazao da “nije naše da im se svetimo”.

“Naše je da im pružamo ruku, da ponudimo zajedništvo i ujedinjenje. Baš kao što ovaj predivni dron šou večeras pokazuje, Srbija mora da bude jedna porodica”, istakao je Vučić i dodao da zato sve poziva, kao jednu veliku i ujedinjenu porodicu, da (danas, u subotu) u 18 sati budu na platou ispred Narodne skupštine Srbije, da, kako je naveo, “pobjeđujemo zajedno, da pobjeđuje naša Srbija”.

Tokom Vučićevog obraćanja, više desetina dronova je na beogradskom nebu iznad platoa Doma Narodne Skupštine “ispisalo” poruku sa nazivom skupa “Srbija moja porodica”, datumom održavanja “27. jun Beograd”, kao i zastavom Republike Srbije.

“Hvala vam za ogromnu ljubav i podršku a mi ćemo da radimo i zajedno sa vama da se izborimo i izgradimo budućnost Srbije”, naveo je Vučić u objavi i dodao da je dron šou bio predivan i da se danas u 18 sati vidimo.

Izvor: banjaluka.net

FOTO: SCREENSHOT/ INSTAGRAM