Fudbaleri Rudar Prijedora ostvarili su osmu jesenju pobjedu protiv Podrinja iz Janje.

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 150. Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 7. Strijelci: Dojčinović u 34. i Burazor u 51. minutu. Žuti kartoni: Kalesić, Maksimović, Pekija (Rudar Prijedor). Crveni karton: Dragan Došlo (Podrinje) u 41. minutu.

RUDAR PRIJEDOR: Hamzabegović, Matović, Milović, No. Petrović, Pekija, Savanović  (od 64. Malbašić -), Burazor, Kalesić, Jaćimović  (od 62. Šikanjić -), Dojčinović (od 77. Maksimović -), Zekanović .

PODRINJE (J): Bodiroga, Mulamustafić, Klasanović, Došlo, Đokić , Vujić, Vučić (od 68. A. Arnautović -), Janjić, J. Arnautović, Jovanović (od 85. Mehanović -), Draganić.

Fudbaleri Rudar Prijedora ostvarili su osmu jesenju pobjedu na Gradskom stadionu pobijedili su Podrinje iz Janje rezultatom 2:0 i tako nastavili trku sa liderom iz Krupe na Vrbasu za titulu i povratak u Premijer ligu BiH.

Poslije početnog ispitivanja snaga i po nekoliko poluprilika sa obe strane, Rudar je poveo u 34. minutu. Sergej Dojčinović je na tridesetak metara od gola Podrinja uzeo jednu loptu, napravio solo prodor, nanizao nekoliko protivničkih igrača, izašao sam “oči u oči” pred golmana Borišu Bodirogu i rutinski ga savladao – 1:0 za “rudare”. Nakon toga, u 41. minutu napadač gostiju Dragan Došlo zaradio je direktni crveni karton jer je laktom u predelu lica udario domaćeg defanzivca Novicu Petrovića.

U nastavku susreta brojčano jači na terenu fudbaleri Rudar Prijedora tražili su drugi gol, a on je stigao u 51. minutu kada je Bojan Burazor majstorski izveo slobodan udarac i lopta se ponovo završila u mreži golmana Bodiroga – 2:0. Nakon tog gola izabranici trenera Igora Jankovića smanjili su gas i rutinski utakmicu priveli kraju. Na najbolji način, ovim trijumfom, “rudari” su ovjerili Kup pobedu protiv Borca iz Banjaluke od prošle srijede.