Fudbaleri Rudar Prijedora ostvarili su ubedljivu i dragocenu pobjedu nad Posušjem (3:0), rivalom iz donjeg dijela tabele. Ovo je za “rudare” sa Sane druga pobeda u prvenstvu, a prva na domaćem terenu.

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 1.000. Sudija Irfan Peljto (Sarajevo) 7. Strelci: Jakupović u 13, Pekija u 53. i Amoa u 83. minutu. Žuti kartoni: Sajak (Rudar Prijedor), Vukoja, T. Barišić, Lauš, Landeka (Posušje). Crveni karton: Nikola Leko (Posušje) u 67 minutu.

RUDAR PRIJEDOR: Šćekić, Sadiku, Pekija, Sajak, Dojčinović, Burazor (od 61. Bilbija -), Marić (od 61. Amoa), Smajić (od 46. Pavlović), Jakupović (od 77. Danilović -), Santos Rodrigez, Mandić (od 77. Marmat -).

POSUŠJE: Galić, J. Barišić , T. Barišić , Vranjić (od 71. Ilinković -), L. Begić (od 46. Leko ), Bešlić, Landeka, Krišto, Lauš (od 56. Serdarušić ), Vukoja (od 64. Božić -), D. Begić (od 56. Blagojević).

Igrač utakmice: Nemanja Pekija (Rudar Prijedor).

Početak meča u Prijedoru nije nagoveštavao ovakav rasplet, gosti su dominirali u posedu lopte i generalno izgledali bolje na terenu u samom uvodu susreta. Međutim, do vođstva su došli domaćini. Igrao se 13. minut kada je šansu iskoristio Demir Jakupović i šutem iskosa savladao Marka Galića. Ubrzo nakon toga Nikola Mandić je imao priliku da udvostruči prednost Prijedorčana, ali nije bio precizan. Zatim je usledila opsada gola Rudar Prijedora, da bi defanzivci domaćih čak i izbijali loptu sa gol-linije dok Posušaci nisu uspevali da zatresu mrežu.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 53. minutu, gosti su dobili novi udarac. Korner je izveo Bojan Burazor, lopta je došla na drugu stranu do Nemanje Pekije, koji uspeva da postigne pogodak za 2:0. Nada za izabranike Denisa Ćorića ugašena je i definitivno u 67. minutu, kada je Nikola Leko dobio drugi žuti karton, te napustio igru.

Do novog gola Rudar Prijedor je došao u finišu susreta, strelac je bio rezervista Džozef Amoa nakon dobrog pasa Santosa Rodrigeza i driblinga koji je prethodio pogotku. Rezultatom 3:0 zaključen je meč na veliku radost domaćih.