Iako i dalje miriše na omekšivač, majica koju ste nosili prethodnog dana treba da bude u korpi za prljav veš, a ne opet na vama.
Bez obzira na to što nošena odjeća možda i dalje miriše na omekšivač ili na dezodorans, nema vidljivih fleka i ne osjeća se na znoj, za novi dan treba obući novu, čistu garderobu.
Majica može da upije znoj već tokom prvog nošenja, a samim tim na njoj stvoriće se i bakterije. Sve to može dovesti do neželjenih posljedica na vašem tijelu, počevši od akni, preko crvenila i sličnih osipa.
Kako prenosi “Bright Side”, ukoliko primijetite akne u predjelu grudi ili leđa, a prethodno niste mijenjali kozmetičke proizvode, kao ni ishranu, možda je u pitanju nedovoljno čista odjeća. Od nošene garderobe, raširile su se bakterije i znoj, što je začepilo pore i prouzrokovalo nastanak akni.
Osim akni, može doći do pojave iritantnijih stanja na koži, poput osipa, crvenila i svraba. Ovo se posebno događa kad je majica od sintetičkih materijala, a ne od pamuka.
Iako se veći dio bakterija stvorio zbog vašeg znoja, masnoće i mrtvih ćelija sa kože, važno je imati na umu i mjesta na kojima ste bili u toj majici, na koje ste se predmete naslanjali i šta ste sve dodirnuli garderobom – radni sto u kancelariji, lift, sjedište u javnom prevozu, gužva, mimoilaženje s drugim ljudima…
Na tim mjestima nalaze se i tuđe bakterije, koje sigurno ne želite da prenosite na svoje tijelo, pogotovo ne za vrijeme pandemije. Zato, nakon svakog nošenja, pa čak i onog kraćeg, majicu bacite na pranje.
Izvor: Agencije/ATV