Košarkaši Atlante upisali su novi poraz, i to na gostovanju protiv Memfisa 125:119.

Nastavlja se igra za Atlantu po sistemu “toplo-hladno”. Poslije pobjeda nad Detroitom i Hjustonom, Hoksi su nanizali dva poraza protiv Majamija i sada Memfisa.

Ipak, ono što može da raduje jeste igra kapitena reprezentacije Srbije Bogdana Bogdanovića. Bogi je upisao 16 poena, četiri skoka i tri asistencije.

Tokom prvog dijela meča Atlanta je bila bolja i u jednom momentu imala i dvocifrenu prednost. Ipak, Memfis je uspio da se vrati u meč, pa su prava uzbuđenja usleijdila u drugom dijelu igre.

Bogdan Bogdanović je trojkom minut prije kraja treće četvrtine donio izjednačenje na 86:86, a na isteku ove dionice Hoksi su imali prednost 93:90.

Ipak Memfis je otvorio posljednju četvrtinu serijom 12:4, uz odličnu igru Džeksona Džuniora. Atlantini košarkaši uspjeli su da izbore novo izjednačenje, ali to je bio sve.

U narednim minutima serijom od 9:0, košarkaši Memfisa su ponovo preuzeli kontrolu i na kraju zasluženo slavili.

Autor: Srpskainfo