Vaterpolo reprezentacija Srbije je pobjedom protiv SAD osigurala plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva i vizu za Olimpijske igre u Parizu! Ovaj meč je obilježio i duel Bena Haloka i Nikole Jakšića, a reprezentativac SAD-a je udario igrača Srbije.

Delfini su Amerikance pobijedili rezultatom 14:12 nakon velikog preokreta i nevjerovatne situacije u trećoj četvrtini.

Na današnjem meču viđen je i jedan brutalan start od strane vaterpolista SAD. Naime, Ben Halok je ispod vode davio, a potom i šakom udario Nikolu Jakšića.

Nakon gledanja snimka sudije su pokazale crveni karton Halopu zbog grubog prekršaja, a Srbija je dobila peterac i igrača više do kraja četvrtine, odnosno u naredna četiri minuta.

Sudija Jorgos Stavridis je na današnjem meču prvi put u istoriji isključio igrača zbog udaranja ispod nivoa vode.

Delfini su to iskoristili, postigli su ukupno pet golova zaredom i tako stigli do ozbiljne prednosti (11:8), a to je rezultat kojim su vaterpolisti dvije reprezentacije ušli u posljednju četvrtinu, piše Kurir.

Autor: Srpskainfo