Fudbaleri Rudar Prijedora osvojili su samo bod u 20. kolu Prve lige Republike Srpske jer su na svom Gradskom stadionu odigrali neriješeno – 1:1 protiv Romanije iz Pala.

Tako su izabranici trenera Vuleta Trivunovića napravili korak unazad u trci za prvim mjestom i povratkom u premijerligaško društvo. Poslije prvog poluvremena nije bilo golova, a čim je krenuo nastavak, tačnije u 47. minutu kapiten “rudara” Nemanja Pekija doveo je svoj tim u vođstvo. U 60. minutu izjednačio je lijepim golom Hamza Hamzić. U posljednjih pola sata igre domaćini nisu uspjeli da dođu do pobjedonosnog pogotka.

Rudar Prijedor – Romanija    1:1 (0:0)

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 250. Sudija: Stefan Đukić (Ugljevik). Strijelci: 1:0 Pekija (47), 1:1 Hodžić (60). Žuti kartoni: Milaković (Rudar Prijedor), Nouel, Milošević (Romanija).
RUDAR PRIJEDOR: Trišić, Pekija, Salčin, Kesić (od 65. Gbegbe), Milaković, Marić (od 65. Njamculović), Bekić (od 65. Samardžić), Raković, Amoa (od 65. Kovačević), Bilbija (od 82. Marković), Da Silva.
ROMANIJA: Milošević, Rizvanović, Kosorić, Babić, Simanić (od 61. Vuković), Radosavljević, Cicović, Virekoh (od 80. Radović), Pekić, Hodžić (od 80. Bogučanin), Nouel.

Izvor: SportDC