Fudbaleri Rudar Prijedora definitivno su izgubili korak u tric za titulom i povratkom u Premijer ligu BiH jer su napravili drugi uzastopni kiks na domaćem terenu i “prosuli” dva boda.

U prošlom kolu to je bilo protiv “davljenika” Romanije iz Pala, a danas i u sudaru sa Slobodom Nova banka iz Mrkonjić Grada, rezultat identičan – 1:1. Zanimljivo je da je jesenji duel ova dva kluba u gradu Petra Mrkonjića završen ubjedljivom pobjedom Prijedorčana – 5:0!

Poveli su “rudari” sa Sane golom Žoeljla da Silve u 48. minutu, a izjednačio je Milan Nenad u 79. minutu.

Rudar Prijedor – Sloboda Nova banka    1:1 (0:0)

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 300. Sudija: Velibor Gigović (Gradiška). Strijelci: 1:0 Da Silva (48), 1:1 Nenad (79). Žuti kartoni: Raković (Rudar Prijedor), Mitrić, Radaković (Sloboda).
RUDAR PRIJEDOR: Trišić, Pekija, Samardžić (od 82. Marić), Salčin, Kesić (od 46. Gbegbe), Milaković (od 46. Smajić), Bekić (od 46. Sajak), Raković, Amoa (od 82. Marković), Bilbija, Da Silva.
SLOBODA NOVA BANKA: Vuković, Radaković, Bobić, Nikodinović, Soldat (od 27. Jotić), Luis, Mitrić, Radić (od 63. Zekanović), Živković, Babić, Nenad.

Izvor: SportDC