U komšijskom derbiju na Gradskom stadionu u Prijedoru domaći Rudar Prijedor je pobijedio rezultatom 2:1 banjalučki BSK u susretu 29. kola Prve llige Republike Srpske. Zanimljivo da je na klupi domaćina sjedio Vule Trivunović koji je trenersku karijeru počeo upravo u BSK-u.

Poveli su „rudari“ u 57. minutu pogotkom Vukašina Daničića, a deset minuta kasnije prednost Prijedorčana je udvostručio Nikola Njamculović. Konačan rezultat postavio je Petar Samardžija počasnim golom za Banjalučane u 75. minutu.

Rudar Prijedor – BSK         2:1 (0:0)

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 300. Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina). Strijelci: 1:0 Daničić (57), 2:0 Njamculović (67), 2:1 Samardžija (75). Žuti kartoni: Pekija, Bekić, Sajak, Salčin, trener Trivunović (Rudar Prijedor), Đorđević, Radović, Savanović (BSK).

RUDAR PRIJEDOR: Trišić, Sajak, Pekija, Samardžić (od 66. Marić), Salčin, Bekić (od 90+2. Rauš), Raković, Amoa, Gbegbe (od 66. Njamculović), Smajić (od 46. Daničić), Da Silva (od 90+2. Kesić).

BSK: Modić, Radović, Radulović, Jagodić, Moconja, Samardžija, Đorđević, Perović, Savanović, Kujundžić, Runić.

Izvor: SportDC