Atletičari Atletskog kluba “Prijedor” okitili su se medaljama na Prvenstvu Republike Srpske za seniore i starije pionire koje je danas održano u Rogatici. Mila Rajlić osvojila je srebrnu medalju na 10O metara, dok su Vanja Ćulibrk na 600 metara i Lara Dešić na 1.50O metara osvojile bronzane medalje.Odličan je bio i Sergej Knežević koji je zauzeo četvrto mjesto na 300 metara. Svi oni takmičili su se u kategorijama za starije pionire. Za svaku pohvalu je Danilo Popović koji je u kategoriji seniora zauzeo četvrto mjesto na 800 m te peto mjesto u bacanju koplja iako je inače mlađi junior.

Na ovaj uspjeh prijedorskih atletičara ponosni su i novi treneri kluba. Naime, unazad par mjeseci treneri AK “Prijedor” su vrsni atletičari Mirko Cvijić i Milan Popović koji su se tokom ranijih godina okitili medaljama. Treneri ističu da su ponosni na uspjeh svojih atletičara i najavljuju da slijedi još takmičenja na kojima im je cilj osvajati medalje i kraljicu sportova vratiti na tron u Prijedoru.

Izvor: kozarski.com