Obilježavanje Vidovdana, krsne slave Vojske Republike Srpske i Trećeg pješadijskog Republika Srpska puka, počelo je danas u Prijedoru gdje su položeni vijenci na Centralno spomen-obilježje “Za krst časni”.

Vijence je položio predsjednik Vlade Srpske, Savo Minić, ministar rada i boračko – invalidske zaštite, Radan Ostojić, zamjenik ministra odbrane u Savjetu ministara, Aleksandar Goganović, gradonačelnik Prijedora, Slobodan Јavor, predstavnici BORS-a te delegacija Srbije.

Krsna slava Vojske Republike Srpske biće obilježena u porti manastira Miloševac u Prijedoru, gdje je, osim premijera Minića, svoje prisustvo najavio i predsjednik Republike Srpske Siniša Karan.

Parastos srpskim vojnicima poginulim od Kosovskog boja do danas biće služen u manastiru.

Proslavi Vidovdana prisustvuju najviši predstavnici političkog, javnog i vjerskog života, predstavnici organizacija i udruženja proisteklih iz Odbrambeno-otadžbinskog rata, te druge zvanice i gosti.

Autor: RTRS