Povodom Vidovdana – krsne slave Vojske Republike Srpske i Trećeg pješadijskog (Republika Srpska) puka, komandantu brigadiru Goranu Maksimoviću, oficirima, podoficirima i pripadnicima puka upućujem iskrene čestitke, rekao je predsjednik SNSD-a Milorad Dodik.
Istakao je da je Vidovdan dan koji u kolektivnom pamćenju srpskog naroda zauzima posebno mjesto kao simbol istrajnosti, žrtve i nepokolebljive borbe, podsjećajući nas da su sloboda, jedinstvo i nacionalno dostojanstvo vrijednosti koje se moraju čuvati i prenositi budućim generacijama.
– Na ovaj veliki praznik, s posebnim pijetetom, prisjećamo se svih poginulih boraca Vojske Republike Srpske, koji su svojom hrabrošću i požrtvovanošću branili svoj narod, vjeru i ognjište, a čija je žrtva ugrađena u temelje naše Republike – naveo je Dodik na Iksu.
Поводом Видовдана – крсне славе Војске Републике Српске и Трећег пјешадијског (Република Српска) пука, команданту бригадиру Горану Максимовићу, официрима, подофицирима и припадницима пука упућујем искрене честитке.
Видовдан је дан који у колективном памћењу српског народа…
— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 27, 2026
Ističe da nas njihova odanost, časna borba i ljubav prema otadžbini obavezuje da čuvamo istinu o njihovom podvigu i da s ponosom njegujemo kulturu sjećanja i budemo dostojni nasljeđa koje su nam ostavili.
– Uvjeren sam da će pripadnici Trećeg pješadijskog (Republika Srpska) puka i ubuduće biti dostojni čuvari slavne tradicije Vojske Republike Srpske, vodeći se vrijednostima časti, odgovornosti i profesionalnosti. Uz želju da nas ovaj veliki praznik uvijek okuplja oko ideala slobode, mira, sabornosti i ljubavi prema Republici, još jednom vam čestitam krsnu slavu – Vidovdan – zaključio je Dodik.
Autor: RTRS
Foto: predsjednikrs.rs/Borislav Zdrinja






