U lošoj rukometnoj predstavi rukometašice Zrinjskog u Prijedoru umalo nisu doživjele rezultatski brodolom!

PRIJEDOR- Sportska dvorana Mladost u Prijedoru. Gledalaca: 100. Suci: Mario Primorac (Buna) i Đarko Hrstić Ljubuški. Delegat: Zoran Šarić (Ljubija)

ŽRK MIRA:  Vukan, Karačić, Kunovac 4, Damjanović 7, Suvajac, Tintor 4(4 sedmerca), Kararić 2, Dojčinović, Dr.Mutić, Rosić (2. odbrane), Lukač 6, Sladaković, Je.Mutić, Došen 6(jedan sedmerac) i Gligorević (19.odbrana). Trener:Ljubica Ivetić.

HŽRK ZRINJSKI: Rozić 8 (2 sedmerca), Papac 1, Pandža 3, Vučić 3, Drežnjak 3, Miličević. Ivo.Knezović 6, Puljić-Vlahić, Cvitanović 16 odbrana, Iva.Knezović, Leto. Trener: Helena Nožić.

Sedmerci:Mira 8/6 , Zrinjski 3/2.

Isključenja: Zrinjski 4 minuta.

Igrač utakmice: Adrijana Damjanović

U lošoj rukometnoj predstavi rukometašice Zrinjskog u Prijedoru umalo nisu doživjele rezultatski brodolom! Ravnopravna igra se odvijala u početnih 9 minuta kada je na semaforu bilo 5:5. Serijom od tri gola  Mirine djevojke ostvaruju prednost od 8:5 koliko je bilo u 15. mimnuitu utakmice. Gošće u naredna 4 minuita sa 3 vezana gola vraćaju se u igru i poravnavaju rezultat na 8:8.

Uprkos desetak promašaja domaćeg tima na odmor se otišlo pri rezultatu 16:11. Nastavak je pripao Miri koja uspjeva konsolidovati igru i u 41. minutu ostvaruje prednost od 9 golova viška: 23:14.                                       U domaćem timu istakle su se Adrijana Damjanović, iskusna Nevena Lukač, mlada Milica Došen te golman Marija Gligorević koja je uprkos narušenom zdravlju imala 19 obrana. Rezultatskog brodoloma „plemkinje“ je spasila raspoložena Marija Cvitanović svojim odbranama. Efikasne su bile Ivana Rozić i Ivona Knezović.