Na otvaranju nove fudbalske sezone u Prvoj ligi Republike Srpske fudbaleri Rudar Prijedora su danas poraženi u Derventi od domaćeg tekstilca Kort 0:2 (0:1).

Derventa – Gradski stadion. Gledalaca: 600. Sudija: Dušan Berak (Trebinje). Strijelci: 1:0 Rastović (11), 2:0 Brković (90+1). Žuti kartoni: Petrić, Rastović, Komlenović (Tekstilac Kort). Crveni karton: Aleksandar Vojinović (Rudar Prijedor) u 31. minutu. Isključenje: Saša Keranović (pomoćni trener Rudar Prijedora) u 49. minutu.

TEKSTILAC KORT: Plisnić, Marić (od 23. Gatarić), Rastović, Jolović, Kovač, Đuričić, Perović, Simović (od 54. Brković), Komlenović, Đukić (od 75. Simić), Petrić. Trener: Bojan Magazin.

RUDAR PRIJEDOR: Petrović, Milinković, Burazor, S. Kovljen, Jaćimović, Vojinović, Šakić (od 59. Ćatić), Lajić (od 69. Paunović), Marić, Gavranović (od 86. Lolić), Davidović. Trener: Zlatko Jelisavac.

Na otvaranju nove fudbalske sezone u Prvoj ligi Republike Srpske fudbaleri Rudar Prijedora su danas poraženi u Derventi od domaćeg tekstilca Kort 0:2 (0:1). Prvi pogodak za domaćina postigao je Marko Rastović u 11. minutu, a Prijedorčani su od 31. minuta igrali sa igračem manje jer je dva žuta kartona zaradio Aleksandar Vojinović. Konačan rezultat u prvom minutu sudijske nadoknade postavio je rezervista Suzan Brković.

U sljedećem kolu izabranici trenera Zlatka Jelisavca gostuju kod Slavije u Istočnom Sarajevu.