epa10630899 Novak Djokovic of Serbia in action during his men's singles fourth round match against Cameron Norrie of Great Britain (not pictured) at the Italian Open tennis tournament in Rome, Italy, 16 May 2023. EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale mastersa u Rimu, nakon što je savladao Britanca Kamerona Norija sa 2:0.

Nakon sat vremena i 28 minuta igre, po setovima je bilo 6:3, 6:4.

Đoković je lako osvojio prvi set, gdje protivniku nije dopustio nijednu brejk šansu.

U drugom setu, stvari su malo teže išle za Srbina, iako je već u prvom servis gemu Britanca došao do brejka, ali ono što je uslijedilo isprovociralo je mnoge navijače Novaka Đokovića.

Naime, Britanac je pri rezultatu 2:1 u gemovima u drugom setu za Novaka imao brejk šansu koju je iskoristio ali na nesportski način. To je vidno iznerviralo Novaka, ali se nije dao poremetiti, pa je na servis gemu protivnika, pri rezultatu 4:4 napravio ključni brejk.

U narednom gemu, iako je Britanac imao 0-30, Novak je sjajnim servisom uspio da se izvuče i da dođe do pobjede.

U četvrtfinalu Novak će ići na boljeg iz duela Aleksej Popirin – Holger Rune.

Izvor: Srpskainfo