Vaterpolisti Srbije igraće za peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Dohi.

Srbija je u prvom meču razigravanja u vaterpolo “klasiku” savladala reprezentaciju Mađarske rezultatom 11:10 (5:2, 2:5, 2:1, 2:2) i tako popravila utisak nakon eliminacije u četvrtfinalu od Hrvatske.

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Strahinja Rašović sa tri pogotka, gol manje upisao je Radomir Drašović.

Najbolji kod Mađara bio je Đerđo Varga sa tri pogotka.

Srbija će u borbi za peto mjesto na Svjetskom prvenstvu igrati protiv Grčke, dok će Mađari na megdan Crnoj Gori.

“Delfini” su od starta današnje utakmice bili raspoloženi za igru. Odigrala je Srbija sjajno u prvoj četvrtini, prije svega zahvaljujući Strahinji Rašoviću, i vodila sa ubedljivih 5:2.

Ipak, u nastavku je uslijedio odgovor Mađara koji su uzvratili istom mjerom, pa se na poluvrijeme otišlo u egalu – 7:7.

Srbija je u trećoj dionici ponovo vratila prednost golovima Save Ranđelovića i Nemanje Vica, pa su “delfini” pred posljednjih osam minuta vodili sa 9:8.

Uslijedio je novi nalet izabranika Uroša Stevanovića, a poslije pogotka Nikole Lukića na manje pet minuta prije kraja utakmice Srbija je vodila sa 11:8.

Međutim, nisu se Mađari predali, zaigrali su mnogo bolje u odbrani, dok su Janšik i Varga bili precizni u napadu i približili svoj tim na samo gol zaostatka – 11:10 na dva minuta prije kraja utakmice.

U neizvjesnoj završnici Srbija je uspjela da sačuva mrežu i stigne do trijumfa, prenose Sportske net.

Autor: Srpskainfo