Kadetska reprezentacija Republike Srpske (U-17) remizirala je (1:1) u prijateljskoj utakmici odigranoj u Beogradu protiv vršnjaka Crvene zvezde.

Ova utakmica i akcija organizovane su u sklopu „Dana fudbala Republike Srpske“ , ali je ujedno selektoru Zlatku Jelisavcu i njegovim pomoćnicima poslužila u sklopu priprema za tradicionalni memorijalni turnir „Stevan Nešticki“ u Novom Sadu u junu, na kojem Republika Srpska svake godine nastupa.

Republika Srpska je povela na startu drugog dijela. Po lijevoj strani izvedena je sjajna akcija, rezervista Nemanja Dragutinović je došao sam ispred gola Beograđana i kada mu je golman Stefan Petrov krenuo u susret lobovao ga je za 1:0. Taj rezultat je važio do 56. minuta kada je Zvezda izjednačila. Milisav Sićović se dugo namještao oko ivice šesnaesterca, izostao je blok, a uz obilatu pomoć golmana Nemanje Jovičića pogodio je mrežu. Bio je to konačan rezultat.

UTakmici je prisustvovao generalni sekretar Fudbalskog saveza Republike Srpske Rodoljub Petković, kao i koordinator svih omladinskih selekcija Branimir Tulić.

Crvena zvezda – Republika Srpska             1:1 (0:0)

Pomoćni teren stadiona „Rajko Mitić“. Gledalaca: 150. Sudija: Jovan Šegrt (Beograd). Strelci: Sićović u 56. minutu za Crvenu zvezdu, a Dragutinović u 46. minutu za Republiku Srpsku.

CRVENA ZVEZDA: Savić, Bogdanović, Lovrić, Puzić, Ocić, Jokić, Blagojević, Brkić, Softić, Vukmanović, Tomašević. Još si igrali: Petrov, Konatar, Sićović, Ćosić, Milunović, Bacanović, Đurišić, Gačić, Grozdanoski, Aćimović, Živojinović, Božanović, Zarić. Trener: Ognjen Koroman.

REPUBLIKA SRPSKA: Jovičić, Guzijan, Šaula, Grahovac, Mandić, Asentić, Danilović, Bamburać, Vidović, Radić, Vrućinić. Još su igrali: Pećić, Pavlović, Čavić, Maksimović, Dragutinović, Svjetlanović, Purić, Panić, Hodžić. Selektor: Zlatko Jelisavac.