Kao bosi po trnju prošli su fudbaleri Bosne i Hercegovine u meču sa Grčkom u Pireju u okviru kvalifiakcija za Svjetsko prvenstvo. Konačan rezultat 1:1.

Tuča navijača bila je i ispred stadiona “Georgios Karaiskakis”, a potom i poslije prvog gola koji je postigao Miralem Pjanić u 32. minutu.

Na fantastičan način je Asmir Begović odbranio Mitrogluu čist zicer, i “zmajevi” su na poluvrijeme otišli sa prednošću.

Istakli su se u nastavku i Edin Džeko i Pjanić, Begović je imao još jednu dobru intervenciju poslije šuta Samarisa.

U finišu meča je nastao novi haos, ovaj put na terenu.

Poslije prekršaja Sokratisa nad Džekom, kapiten BiH je zbog koškanja sa Papadopulosom dobio drugi žuti karton, a tom prilikom je pogođen flašom u uvo!

Krvavog uha je Džeko napustio teren, ali je i Papadopulos dobio isključujući drugi žu karton, pa su obje reprezentacije završile utakmicu sa po desetoricom.

Na kraju su Grci ipak uspjeli da izjednače, i to u petom minutu nadokande je Cavelas spasio domaću ekipu.