Iza fudbalera Omarske su dvonedeljne pripreme za treću sezonu M:tel Prve lige Republike Srpske. Prvo pojačanje je Mario Sajak, koji je za “Rudar-Prijedor” igrao i u Premijer ligi. Iz ovog kluba u Omarsku je došao i omladinac Nemanja Bataz.

Pojačanja po mjeri su braća Nišić, koji su zajedno za drugoligaša “Jedinstvo” postigli 30 golova. Pojačanje po mjeri je golgeter FSA “Prijedor” Milan Kovačević, te defanzivac Milan Petković (OFK Brdo).

U prvom test meču,nekompletna “Omarska” je odigrala rezultatom 2:2 protiv “Ljubića” iz Prnjavora. Dva gola postigao je Ognjen Jaćimović.

Obilne padavine prekinule su test meč između FK “Omarska” i BSK-a BanjLuka. U 57.minutu, umomentu prekida bilo je 1:1.

“Omarska” je povela golom Nikole Kopanje u sedmom minutu, a nakon toga nije iskoristila više prilika da poveća prednost.

U poslednjoj minuti prvog poluvreme BSK nije iskoristio jedanaesterac.

U drugom poluvremenu, trener Zlatko Jelisavac je uveo u igru ovogodišnja pojačanja: Petkovića, Đ.Nišića, Kovačevića, Marina, D. Romanića.

Nakon 12 minuta utakmica je prekinuta zbog jakog nevremena, te više od 200 gledalaca nije na djelu vidjelo pojačanja.

Sljedeću pripremnu utakmicu “Omarska” igra u srijedu, a protivnik je FSA “Prijedor.”

Izvor: kozarski