Sutjeska iz Foče je u osmom kolu Prve lige Republike Srpske uspjela upisati prvu gostujuću pobjedu u sezoni, drugu ukupno.

Fočaci su u posljednjoj utakmici kola savladali Omarsku 3:1 i tako iskoristili očajan momentum u kojem se domaća ekipa nalazi. Svu nemoć, Omarska je pokazala u današnjoj utakmici, pa iako se činilo da bi možda nakon izjednačenja mogli nešto uraditi, sve nade im je raspršio Dario Blagojević.

Sutjeska je izgledala dobro u ovom meču. Tim Zlatka Radovića je znao šta hoće i znao kako do toga da dođe, a gol Luke Radovića u trećoj minuti samo im je olakšao nastavak meča. Ognjen Jaćimović uspjeva da izjednači u 63. minuti na 1:1, ali Blagojević, pomenuto, vraća vodstvo Fočacima u 72. minuti.

Pobjedu je u 90. minuti ovjerio Boško Radović golom za 3:1.

Po završetku utakmice nezadovoljni navijači domaćih tražili su odlazak Zlatka Jelisavca.

OMARSKA – SUTJESKA 1:3 (0:1)
Stadion u Omarskoj
Gledalaca: 350
Sudija: Vladimir Ančić (Prnjavor)
Strijelci: 0:1 L. Radović 3, 1:1 Jaćimović 63, 1:2 Blagojević 72, 1:3 B. Radović 90
Žuti kartoni: Jaćimović, Vračar, Kovačević, Jovičić, Sajak, Keranović (pom.trener) (Omarska), B. Radović (Sutjeska)

OMARSKA: Vujičić, Sajak, Kopanja, Panić (od 71. Krecelj), Stojnić (od 86. Petković), Jaćimović, Jovičić, Lajić, Kovačević (od 86. Zdjelar), Nišić (od 75. Marin), Vračar (od 75. Mikić)

SUTJESKA: Pajević, Gagović, Stojanovski (od 90. Ristović), D. Mojović, Milutinović, Mitrašinović, Đorđević, L.Radović, Blagojević (od 76. B. Radović), Samardžić (od 56. Ivanović)

Izvor: SportDC