Košarkaši Prijedor-Spartaka doživjeli su ubjedljiv poraz na gostovanju u Širokom Brijegu u okviru 3. kola Prvenstva BiH.

Istoimeni domaćin slavio je na kraju sa 87:57 i tako nanio treći poraz Prijedorčanima.

Ishod meča se mogao naslutiti već nakon prvih 10 minuta, kada je Abaligaš ostvario 15 poena prednosti, a gostima dozvolio samo 7 poena.

Prednost je rasla i u drugoj dionici, pa se tako na poluvrijeme otišlo sa 45:23.

Konsolidovali su se igrači Prijedor-Spartaka u trećoj četvrtini, ali je domaćin ponovo podigao nivo igre, te im tako nanio novi poraz.

Najjefikasniji u pobjedničkim redovima bio je Zek Natal sa 24 poena, a 12 je dodao Josip Čović. Kod Prijedorčana bolji od ostalih je bio Bojan Lulić sa 12, dok je Nemanja Stanković dodao 10 koševa.

U narednom kolu Širokobriježane očekuje derbi Prvenstva BiH, pošto će gostovati Borcu, dok Prijedor-Spartak dočekuje Slaviju u potrazi za prvom pobjedom u sezoni

Izvor: Srpskainfo