Domaći fudbaleri su ono što su najavljivali prije meča i uradili. Stigli su do novih bodova i to ubjedljivom pobjedom od 3:0 protiv slabašnih gostiju.

Do prvog gola Prijedoračni su došli u 15. minuti, a  mrežu iza leđa Alekse Stupara je zatresao Silva.

Isti igrač je povećao  prednost Rudar Prijedora u 49. minuti i tada je bilo jasno da bodovi ostaju Rudar Prijedoru.

Konačan rezultat meča postavio je Akmir Bekić 14 minuta prije kraja susreta.

Rudar Prijedor – Ljubić 3:0 (1:0)

Prijedor. Stadion: Gradski stadion Prijedor. Gledalaca: 0. Sudije: Nemanja Šestić (Banja Luka) [Glavni], Rajko Todorović (Čelinac) [Pomoćnik], Branislav Zvijerac (Gradiška) [Pomoćnik], Strijelci: Joel da Silva Paulo 15′, Joel da Silva Paulo 49′, Almir Bekić 76′, [Rudar (Prijedor)]; Žuti kartoni: Dragan Jugović 45′, Dejan Banjac 64′, [Ljubić (Prnjavor)];

PrijedorMilan Trišić (G) , Nemanja Pekija (K) , Marin Samardžić (59. Srinwle Ange Patrick Gbegbe), Đani Salčin , Marko Šebez (66. Mario Sajak), Aleksandar Milaković (76. Mile Kovačević), Nemanja Marić , Almir Bekić , Nemanja Raković , Joseph Amoah (66. Mujo Smajić), Joel Da Silva Paulo (76. Edin Kesić)

Ljubić: Aleksa Stupar (G) , Stefan Radaković , Aleksandar Žižak (K) (86. Gostimir Repić), Dragan Jugović (81. Ljubiša Šumar), Duško Subić , Stefan Grahovac , Dejan Banjac (72. Andrej Vasić), Andrej Bosnić , Miljan Stupar , Nemanja Vidović , Uroš Stamenković (72. Marko Mitrović)

Izvor: SportDC