Duelom između Omarske i Laktaša spuštena je zavjesa na 21. kolo Prve lige Republike Srpske.

omaćini su priredili veliko iznenađenje, te slavili sa 2:1 nad drugoplasiranom ekipom i tako pokazali da se ne predaju kada je u pitanju borba za opstanak.

Omarska je do prednosti došla u 23. minutu preko Nikole Kopanje, koji je mirno realizovao jedanaesterac, a prethodno ga je sam i izborio. Radi starta nad Kopanjom, drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio je Igor Trivić, te su Laktaši veliku većinu meča igrali sa čovjekom manje.

I pored toga izabranici Miljana Bajića se nisu predavali, pa početkom drugog dijela, tačnije u 55. minutu dolaze do poravnanja. Strijelac je bio Milan Šikanjić udarcem sa distance.

Konačnih 2:1 postavio je rezervista Dragan Domuzin. Umakao je odbrani gostiju i savladao Nikolića za veliko slavlje Omarske.

Omarska je ovom pobjedom dobila krila u grčevitoj borbi za opstanak koja joj slijedi, pošto ima 16 bodova i nalazi se na diobi posljednjeg mjesta, dok Laktaši posustaju u trci za Premijer ligu BiH i sa 42 boda na svom kontu sada zaostaju 9 za liderom Radnikom.

Autor: Željko Rosandić/Srpskainfo