Na krilima Mihajla Savanovića fudbaleri Rudar Prijedora su, u utakmici u kojoj su trebali da budu domaćini, ali je ono zamijenjeno pa se igralo u Mrkonjić Gradu, deklasirali domaću Slobodu na „Lukama“.

Izabranici trenera Vuleta Trivunovića su sa 5:0 deklasirali Mrkonjićane i stigli do druge prvenstvene pobjede na strani, bez primljenog gola. U 23. minutu Lazar Jovanović je na asistenciju Savanovića otvorio goleadu, a u 39. minutu ponovo je Savanović bio asistent, a realizator Vladimir Silađi. Potom je, u 44. minutu, mrežu zatresao i Savanović, pa su „rudari“ sa 3:0 otišli na poluvrijeme. Isti igrač u 52. minutu povisio na 4:0, da bi konačan rezultat u 79. minutu postavio rezervista edin Kesić.

Sloboda (MG) – Rudar Prijedor  0:5 (0:3)

Stadion: „Luke“ u Mrkonjić Gradu. Gledalaca: 120. Sudija: Miroslav Bjelica (Trnovo). Strijelci: 0:1 Jovanović (23), 0:2 Silađi (39), 0:3 Savanović (44), 0:4 Savanović (52), 0:5 Kesić (79). Žuti kartoni: Salčin, pomoćni trener Kecman (Rudar Prijedor).

SLOBODA (MG): Travar, Banjac, Lazendić, Davidov, O. Soldat (od 64. Kononikin), Zekanović, Mirković (od 54. Jamamoto), Mitrić, Samardžić (od 73. A. Soldat), Nenad, Gavrić (od 73. Radulović).

RUDAR PRIJEDOR: Modić, Pekija, Tahrić, Silađi (od 68. Kesić), Salčin, Šebez (od 68. Rauš), Alibegović, Živanović (od 59. Marić), Raković, Savanović (od 78. Mikić), Jovanović (od 59. Radaković).

Izvor: SportDC