Rukometaši Prijedora, više nego zasluženo, dobili su derbi 26. kola BH elite protiv mladog solidnog tima  Sloge iz Doboja.

RK PRIJEDOR: Beširević 5 odbrana, Kecman, Unčanin 12, An.Miljuš, Popović 4,Cvijić, Vejnović, Stoisavljević 4, Kaurin 1, Daničić 2,Grab,Topić 8 odbrana, Blagojević 5, M. Miljuš,Babić 7 odbrana, Savić 1, Balaban.  Trener: Saša Babić

RK SLOGA : Bojić 12 obrana, Ðorðević 3, Simiæć, Pejić, Mišanović, Zekić 2, Gavrić 9, Radić 3, Ð. Bosić, B. Bosić 7, Talendić. Trener: Emir Junuzović

Sedmerci: Prijedor 9 (8), Sloga 2(1)

Isključenja: Prijedor 10, Sloga 16 minuta

Igrač utakmice: Gojko Topić

Rukometaši Prijedora, više nego zasluženo, dobili su derbi 26. kola BH elite protiv mladog solidnog tima  Sloge iz Doboja. Gosti su  vrlo dobro otvorili meč  i nakon 10 minuta igre imali rezultat 8:3.

Domaći su konsolidrirali redove i u 22 minutu uspijevaju ostvariti  prvo vodstvo od 11:10. U nastavku se igralo gol za gol a sekund pred kraj poluvremena Marko Stajislavljević  postiže efektan gol za 15:14. Nastavak je donio bolju igru Prijedorčana koji su duže vrijeme održavali stečenu prednost od 3 gola.

Nerješiva zagonetka Dobojlijama bio je mladi reprezentativac BiH Gojko Topić koji je izvanrednim , presudnim odbranama, doprinio trijumfu tima. Nakon brojnih izjednačenja gosti u 58 minutu dolaze u vodstvo od 28:27, a 40 sekundi prije okončanja meča Semir Zekić maši okvir gola.

Domaći su taktički mudro meč priveli kraju.

Uz najefikasnijeg igrača derbija Dejana Unčanina u pobjedničkom timu istakli su se kapiten Mladen Blagojević, Marko Stojisavljević, Goran Daničić, Sandro Popović  te golmani Topić, Babić i Beširević.

Poslednjih 15 minuta timu Saše Babića nedostajao je efikasni Srđan Savić koji je zaradio treće isključenje.

Kod gostiju  dobru partiju su pružili bivši igrač Prijedora Srđan Gavrić i mladi Boris Bosić, te golmani Nebojša Bojić  i Dejan Bižić.

Direktni crveni karton u 19 minutu zaradio je igrač Sloge  Branko Mišanović.

Najbitnije, ističe trener Babić, da su njegovi momci,  torpediranjem Zeničana i pobjedom nad Slogom osigurali premijerligaški status.

Sa ekipom  u kojoj je sedam klinaca to je veliki domet ove mladosti i rukovodstva kluba na čijem je čelu dr Aleksandar Miljuš sa saradnicima.