Rukometaši Prijedora su rezultatom 30:24, poluvrijeme 12:12, savladali ekipu Sloboda Solane iz Tuzle, fenjeraša Premijer lige BiH

U  20. kolu  Premijer lige BiH za rukometaše gost  RK Prijedora bila je ekipa Sloboda Solana iz Tuzle, fenjeraša lige. Mladi, ali srčani tim gostiju, pružio je snažan otpor domaćem timu Saše Babića. Prvih 30 minuta igralo se “gol za gol” a na odmor se otišlo pri rezultatu 12:12.

Poslije odmora slijedi uspješna serija Prijedorčana od 5 golova. Tu zalihu, uprkos igri borbenih gostiju, domaći su održavali do konačnog trijumfa. U finišu susreta Babić je priliku dao momcima sa klupe.

Najefikasniji  strijelac  susreta dva mlada tima bio je Prijedorčanin Sandro Popovića. Na putu do pobjede istakli su se Goran Daničić, Srđan Savić, iskusni Dejan Unčanin, te mladi  Andrej Miljuš i golman Gojko Topić, kandidati za juniorsku reprezentaciju BiH.

U poluvremenu susreta  polaznici škole rukometa  Prijedora pokazali su šta ih je naučio trener Saša Babić. Svojim potezima su oduševili ljubitelje rukometa.

RK Prijedor                     30(12)

RK Sloboda Solana         24 (12)

RK Prijedor: Beširević, Šerbula, Unčanin 6, An.Miljuš 3,Popović 7, Vejnović 3, Stoisavljević, Daničić 4, Grab, Topić(7. odbrana), Kragulj, Mi.Miljuš,  Babić (4 odbrane), Savić 8, Blagojević 2, Balaban 1. Trener: Saša Babić

Sloboda Solana :Bojić (6 odbrana), Ventić, Husejnović 4, Hamzabegović 6, Cerić, Sejdinović 4, Ðulić, Jahić 3, Abdi, Čajić, Kavazović 3, Čamdžić 1, Hrustić 2. Trener: Mirza Bulić.

Sedmerci: Prijedor 4(3), Sloboda Solana 3(3)

Iskljuèenja: Prijedor 4, Sloboda Solana 6 minuta.

Igrač utakmice: Sandro Popović