Fudbaleri Rudar Prijedora remizirali su u prvoj utakmici u Makarskoj. Četa Zlatka Jelisavca odigrala je u Makarskoj meč (3:3) sa Zmajem, članom Treće lige Hrvatska grupa jug.

Na ovom susretu trener Rudara pružio je šansu svim igračima, a oni mladi i juniori će se morati više potruditi ako žele mjesto u seniorskom timu.

U prvih 45 minuta Prijedorčani su gubili sa (0:2). Tek u nastavku kada je trener Jelisavac uveo prvu postavu Rudar je došao do izjednačenja. Golove su postigli Nemanja Pekija, Vedran Kantar i Marinko Rastoka.

Prvi meč nam je poslužio da damo priliku da se svi i grači istrče i da damo priliku mladim igračima da se nametnu. Bilo je dosta dobrih, ali i loših stvari koje moramo da otklonimo-rekao je Jelisavac.