Desetkovani tim rukometašica  prijedorske “Mire”, u meču 12. kola Premijer lige BiH, ostvario  pobjedu protiv drugog tima lige Ilidže” rezultatom 26:24. Rukometšice  “Ilidže”  su, u meču 12. kola Premijer lige BiH, krenule agresivno i nakon pet minuta imale rezultat 5:2, a u 16. minutu 8:5.

Do kraja poluvremena igrala se viktorija pred golom Ilidžanki. Raspoložene Prijedorčanke su imale  seriju od deset golova a gošće tek dva, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 14:10.

Najlošiji akteri susreta sudije Ivana i Tijana Martinović čine grešku u nizu i isključuju iz igre najiskusniju ”Mirinu” prvotimku Nevenu Lukač. Od tog trenutka raspala se igra domaćih te “Ilidžanke” serijom od 4:0 smanjuju na dva gola razlike 22:20.

U 57. minutu BH reprezentativka Dragana Dojčinović postiže važan pogodak za 25:22. Tom prilikom doživjela je povredu glave te joj je klupski ljekar dr Dragan Pralica  ukazao  pomoć. CT snimak u prijedorskoj bolnici pokazao je da nema težih posljedica (povreda nosne kosti) pa će se Dojčinovićeva uskoro pridružiti timu “Mire” i BH reprezentacije.

Uz 22. odbrane  Darjane Vukliš za pobjedu  Prijedorčanki zaslužne su Duška Tintor, Dragana Dojčinović, Nevena Lukač, sestre Jelena i Dragana Mutić. U timu “Mire” nedostajale su iskusne Dunja Kunovac, BH reprezentativka Milica Došen i Šejla Kararić.

Prije meča minutom ćutanja odata je dužna pošta preminulom Mihajlu Mutiću, rukometnom radniku, ocu rukometašica “Mire” Jelene i Dragane Mutić. Prijedorčani su domaćinski prihvatili izuzetno korektni tim Ilidžanki. U narednom  susretu “Mira” je gost Bihaća.