Rukometašice prijedorske Mire ostvarile su 12 prvenstvenu pobjedu i učvrstile se na drugoj poziciji Premijer lige BiH odmah do nedostižne ekipe Grude Autoherc.

Sportska dvorana Mladost u Prijedoru. Gledalaca: 150. Suci: Alen Kadić i Dino Tursić (Zavidovići). Delegat: Boško Čađo (Kozarska Dubica).

MIRA PRIJEDOR:

Rosić, Vukman 1, Karačić, Kunovac 2, Damjanović 3, Suvajac, Tintor 7, Kararić 2, Đorić,Dojčinović, Dr.Mutić 1,Vukliš (15.odbrana, 1.sedmerac), Lukač 8, Sladaković, Je.Mutić i Gligorević, Trener: Ljubica Ivetić.

IZVIĐAČ AUTOTRANSPORT LJUBUŠKI :

Gudelj(4.odbrane1.sedmerac), Mat.Šumelj, An.Boras, Mišetiæ, Vuković 4, Nosić 5, Tambić 2, Mar.Boras 7, Majstorović 1, Mar.Šumelj (8.odbrana-1.sedmerac) i Kraljević 1. Trener: Kornelija Klinac

Sedmerci: ŽRK Mira 8(6), RK Izviđač Autotransport 5(4)

Isključenja:  Mira 8 minuta, Izviđač Autotransport 8 minuta

Igrač utakmice: Darjana Vukliš

Rukometašice prijedorske Mire ostvarile su 12 prvenstvenu pobjedu i učvrstile se na drugoj poziciji Premijer lige BiH odmah do nedostižne ekipe Grude Autoherc. Prijedorčanke su znatno teže od očekivanog, rezultatom 24:20 savladale mladi tim Izviđač Autotransport iz Ljubuškog.

Nakon šest minuta igre Prijedorčanke su postigle 3 gola a gošće, nakon gola u sedmom minutu, pet minuta kasnije, primiču se na gol razlike ( 4:5). Do kraja poluvremena oba tima imala su  više serija od po dva zgoditka te se na odmor otišlo pri rezultatu 12:9 za Miru.

Nekoliko grešaka domaćeg sastava, posebno iskusne Dunje Kunovac, gošće uspjevaju kazniti i prići na gol razlike 14:15. U nastavku trenutno  najbolji BH golman Darjana Vukliš zatvorila je sve puteve prema golu.

Atraktivnim lob udarcima gošće su pokušale iznenaditi bivšu igračicu beogradske Zvezde i kadetsku reprezentativku Srbije. U narednih pet minuta u mreži  solidne Martine Šumelj “pukla” je “petarda” u kojoj je tri gola postigla  BH omladinska reprezentativka  Duška Tintor.

Vodstvo Prijedorčanki od 6 golova iz 50. minuta  gošće su samo ublažile.

Čuvar mreže Prijedorčanki Vukliš bila je najubjedljiviji akter u ovom meču, a odmah iza nje iskusna Nevena Lukač. Nepogriješiva u izvođenju sedmeraca bila je Tintor, dok je Adrijana Damjanović, dobro čuvana, postigla tri gola. Sestre Mutić Jelena i Dragana borbenošću su trasirale put pobjede Mire.

Marija Boras je pogodila 4 sedmerca, jedan promašila i tri zgoditka dala iz igre. Efikasne su bile Matea Nosić,  Dea Vuković, Anja Tambić,  te Brankica Majstorović  i Martina Kraljević. Ostale djevojke  Kornelije Klinac  moraju još uičiti kako bi dosegle majstorije svog trenera koju Prijedorčani, po igrama dobro pamte.