Derbi susret 18. kola m:tel Prve lige Republike Srpske u Prijedoru pripao je domaćinu posle preokreta u drugih 45 minuta.

Gradski stadion u Prijedoru. Bez gledalaca. Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 7. Strelci: Jakupović u 49. i Stjepanović u 61. minutu za Rudar Prijedor, a Tojčić u 40. minutu za Zvijezdu-09. Žuti kartoni: Jakupović (Rudar Prijedor), Stanišić, Beširević, Blagojević (Zvijezda-09). Crveni karton: Zoran Živković (službeni predstavnik Zvijezde-09) u 90+3. minutu.

RUDAR PRIJEDOR: Topolović , Jakupović , Pekija , Kruz Nanato , Ivetić , Marmat (od 90+2. Bilbija -), Santos Rodrigez (od 74. Glišić -), Kulenović, Burazor, Radulović (od 90+6. Gavranović -), Stjepanović (od 90+2. Marić -).

ZVIJEZDA-09: Manojlović, Beširević, Jokić, Stjepanović, Blagojević , Hasanhodžić, Tojčić, Stanišić  (od 46. Matić), Svraka, Nikolić (od 69. Šujić -), Milošević (od 72. Rakić -).

Igrač utakmice: Demir Jakupović (Rudar Prijedor).

Derbi susret 18. kola m:tel Prve lige Republike Srpske u Prijedoru pripao je domaćinu posle preokreta u drugih 45 minuta. Prvo poluvreme gosti iz Etno sela Stanišića rešili su u svoju korist minimalnim vođstvom, ali su “rudari” sa Sane u nastavku uspeli da preokrenu rezultat, ostvare i drugu pobedu u sezoni protiv najvećeg konkurenta i povećaju bodovnu prednost. Priejdorčani imaju i bolji skor od Semberaca tako da imaju i taj bonus bod u slučaju istog skora na kraju šampionata.

Prvu priliku videli smo u 10. minutu kada je Santos Rodrigez izašao sam ispred golmana Strahinje Manojlovića, šutirao iskosa sa desne strane sa 15-tak metara, a čuvar mreže Zvijezde-09 je odlično reagovao nogom i odbranio šut Brazilca. Jedanaest minuta kasnije Danilo marmat je izveo korner, Perica Ivetić pokušao da šutira, ali je bio izblokiran. U 23. minutu Santos Rodrigez je oprobao šut i sa 16 metara, ali je Manojlović bio na mestu. Uzvratila je Zvijezda-09 u 27. minutu posle kornera kada je Kristijan Tojčić pokušao glavom i bio neprecizan.

Imali su Prijedorčani priliku i u 33. minutu, dosuđen je slobodan udarac za domaćina, šutirao je Ivetić, a lopta je od živog zida otišla preko gola u korner. Tri minuta kasnije na roglju šesnaesterca s desne strane ponovo je dosuđen slobodan udarac za “rudare”, opet je pokušao Ivetić i promašio metu.

Zvijezda-09 je povela u 40. minutu. U prodoru je bio Igor Blagojević, kada ga je srušio Demir Jakupović, dobio žuti karton, a sa 22-23 metra udaljenosti sjajno je slobodan udarac izveo Tojčić i pogodio desne rašlje Kenana Topolovića, za veliko slavlje gostiju. Do kraja prvog dela koje je bilo produženo vuiše od pet minuta nije bilo više izglednih prilika za gol.

Već u uvodnim minutama nastavka Prijedorčani su izjednačili, domaći fudbaleri izveli su brz napad po desnoj strani, šutirao je Jakupović, loptu je malo zakačio Amar Beširević taman toliko da prevari svog golmana i ona je od stative završila u mreži. Bio je to 49. minut. Dva minuta kasnije uzvratili su gosti, ali je Tojčić iz povoljne pozicije loše šutirao. U 61. minutu Marmat je bio u prodoru i sa ivice šesnaesterca levom nogom šutirao i prebacio gol. Nekoliko sekundi kasnije, u narednom napadu, “rudari” su poveli. Loše je reagovala odbrana gostiju i golman Manojlović, Slaven Stjepanović je uputio loptu koja je tek toliko prešla gol-liniju, u polje je izbacio Danijel Matić, ali je sudija Velibor Gigović opravdano pokazao na centar. Sedam minuta kasnije Luka Kulenović je sjajno proigrao Santosa Rodrigeza koji je pogodio stativu iskosa sa desne strane. U 77. minutu i rezervista Dejan Glišić je bio u prilici, fintirao dvojicu defanzivaca Zvijezde-09 i loše šutirao levom nogom. Priliku utakmice u 87. minutu imao je Stjepanović, bio je sam pred Manojlovićem i umesto d ašutira počeo je da dribla i prilika je otišla u nepovrat, ali to nije skupo koštalo domaćina.

REZULTATI 18. KOLA

Slavija – Željezničar (BL)       1:1 (0:0)

Sloboda (NG) – Sutjeska        0:1 (0:0)

Rudar Prijedor – Zvijezda-09 2:1 (0:1)

Sloga (D) – Modriča Alfa       0:1 (0:0)

Kozara – Drina (Z)      2:0 (0:0)

Podrinje (J) – Tekstilac            1:0 (0:0)

Ljubić – Leotar           3:3 (2:0)

Jeidnstvo (Bč) – Borac (KD)  0:0

1. RUDAR PRIJEDOR             18 11        5          2          26:10   38
  2. ZVIJEZDA-09                   18   9        5          4          25:19   32
  3. LEOTAR                           18   8        7          3          28:17   31
  4. SLOBODA (NG)                18   8         5          5          18:16   29
  5. MODRIČA ALFA                18   7         6          5          33:21   27
  6. ŽELJEZNIČAR (BL)           18   7          6          5          20:17   27
  7. TEKSTILAC                      18   8          3          7          20:21   27
  8. KOZARA                          18   7          5          6          24:19   26
  9. SLOGA (D)                      18   5          8          5          18:16   23
  10. DRINA (Z)                       18   5          7          6          22:25   22
  11. BORAC (KD)                    18   5          6          7          19:21   21
  12. SLAVIJA                          18   4          9          5          15:17   21
  13. LJUBIĆ                            18   5          5          8          25:30   20
  14. SUTJESKA                       18   4          4          10        17:25   16
  15. JEDINSTVO (BČ)              18   3          6          9          17:32   15
  16. PODRINJE (J)                   18   3          3          12        11:32   12

Parovi 19. kola: BRČKO: Jedinstvo – Slavija, KOZARSKA DUBICA: Borac – Ljubić, TREBINJE: Leotar – Podrinje (J), DERVENTA: Tekstilac – Kozara, ZVORNIK: Drina – Sloga (D), MODRIČA: Modriča Alfa – Rudar Prijedor, ETNO SELO STANIŠIĆI: Zvijezda-09 – Sloboda (NG), FOČA: Sutjeska – Željezničar (BL).