Nikola Jokić je novim tripl-dablom donio pojbedu Denveru na gostovanju Indijani, 114:109.

Dvostruki MVP šampionata preuzeo je na sebe odgovornost kada je bilo najvažnije, u posljednjih pet minuta suseta i Pejsersi nisu imali odgovor.

Nikola Jokić je postigao 118. tripl-dabl učinak u karijeri u regularnom dijelu sezone, za 37 minuta postigao je 31 poen uz 13 skokova i deset asistencija.

Ujedno ovo mu je bio 13. tripl-dabl učinak ove sezone.

Nikola je imao 13/19 pri šutu iz igre, 3/4 za tri poena i 2/2 sa linije penala.

Jednak broj poena postigao je i Džamal Marej, koji je uz tih 31 poen imao i osam skokova i sedam asistencija.

Kentavijus Koldvel-Poup je dodao 14, a Redži Džekson 13 poena u timu Nagetsa.

Kod Pejsersa, najefikasniji je bio Majls Tarner sa 22, dok je Ti Džej Mekonel dodao 17.

Na poluvremenu, Indijana je imala prednost od 64:52. Jokić je u prve dvije četvrtine bio na 15 poena, ali Nagetsi su odlično odigrali treću dionicu koju su dobili sa 39:19.

Pali su u posljednjoj, imali smo dramatičan finiš.

Jokić je na 98 sekundi prije kraja donio prednost Denveru od 109:107, da bi Marej u narednom napadu povisio na 111:107.

Paskal Sijakam je smanjio na 28 sekundi pre kraja na 111:109, da bi na šest sekundi prije kraja sve dileme oko pobjednika otklonio Jokić.

Pogodio je treću trojku na susretu za konačnih 114:109.

Autor: Srpskainfo