Srpski košarkaš Nikola Jokić je prvi igrač u istoriji NBA lige koji je u 7 uzastopnih sezona zabilježio 10 ili više tripl-dabl učinaka.

Srbin je ovo obezbijedio sinoć, poslije samo 26. utakmice Denver Nagetsa u sezoni, u kojoj je predvodio svoj tim sa 26 poena, 15 skokova i 10 asistencija (8-12 iz igre, od toga 0-2 za tri poena, i 10-12 šut sa penala), i to za samo 29 minuta provedenih u igri.

Denver je utakmicu protiv Bruklina dobio sa ubjedljivih 124:101, a Nikola Jokić je, pored napada, bio i glavni “motor” Denvera u odbrani, koja je i odlučila ovu utakmicu još u 3. četvrtini, pa je Srbin cijelu četvrtu dionicu posmatrao sa klupe.

Ovo je 115. tripl-dabl u karijeri Nikole Jokića, a 17. pobjeda Denvera u sezoni (imaju skor 17-9). Utakmicu je, osim Srbina, obilježio i povratak Džamala Mareja sa kraće pauze, kao i izuzetno dobra partija Pejtona Votsona, koji je sa klupe ubacio 18 poena.

U timu Bruklina najbolji je bio Spenser Dinvidi sa 17 poena, piše Telegraf.

Izvor: Srpskainfo