Nakon što je sinoć poslije revanš utakmice četvrtfinala Kupa BiH između Sarajeva i Borca hitno sazvana sjednica Takmičarske komisije FSBiH, danas je i održana.

Na sjednici je zaključeno da će utakmica biti registrovana službenim rezultatom 3:0 za Borac.

Borac je protiv Sarajeva vodio sa 2:1, igrala se sudijska nadoknada kada je sportski direktor Bordo kluba Senijad Ibričić odlučio da povuče ekipu sa terena, a nakon toga meč nije nastavljen.

Borac je poveo fenomenalnim golom mladog Stefana Marčetića u 23. minutu. Sarajevo je izjednačilo u 5.. nakon što je penal realizovao Hamza Čataković, da bi Marčetić ekspresno ponovo donio prednost Borcu šest minuta kasnije.

U sudijskoj nadoknadi ekipa Sarajeva nezadovoljna suđenjem Matea Muse napustila je teren, nakon čega meč nije nastavljen.

Odluku o kazni za Sarajevo donijeće disciplinska komisija.

Borac je tako postao treći polufinalista Kupa BiH, nakon što su to prije njih učinili Sloga i Zrinjski.

Autor: Dragiša Popović/Srpskainfo