Košarkaši Denver nagetsa savladali su Minesota timbervulvse rezultatom 115:112 i došli od 48. pobjede u sezoni. Nagetsi su na taj način sačuvali drugo mjesto na tabeli i sada imaju pobjedu više od ekipe iz Mineapolisa.

Najefikasniji igrač Denvera, a ujedno i čitavog meča, bio je Nikola Jokić sa 35 poena, kojima je dodao i 16 skokova i dvije asistencije uz odličan procenat šuta iz igre (14/22).

S obzirom na to da za Minesotu nisu nastupali ni Karl Еntoni Tauns, ali ni Rudi Gober, Jokić nije imao većih problema da dođe do odličnih brojki, a ovog puta je riješio da se više posveti poentiranju nego razigravanju saigrača.

Majkl Porter Džunior doprinio je pobjedi sa 26 poena, dok je Džamal Mari ubacio 18 uz 11 asistencija.

Minesotu je očekivano predvodio Еntoni Еdvards sa 30 poena i po osam skokova i asistencija.

Imao je Еdvards priliku da u posljednjoj sekundi izbori produžetak, ali je njegov pokušaj za tri bio neprecizan.

Naredni meč Denver igra protiv Niksa u noći između četvrtka i petka.

Orlando ubjedljiv protiv Šarlota

Košarkaši Orlando medžika nadigrali su Šarlot hornetse sa 112:92.

Uprkos porazu, Vasilije Micić je odigrao još jednu zapaženu partiju i pokazao da se nalazi u odličnoj formi.

Micić je postigao 20 poena, čemu je dodao po jedan skok i asistenciju, uz fenomenalan procenat šuta iz igre (8/10) za 27 minuta na parketu.

Aleksej Pokuševski odigrao je minut više i za to vrijeme zabilježio tri poena, pet skokova i jednu asistenciju.

Najefikasniji u timu Šarlota bio je Brendon Miler sa 21 poenom, dok je Orlando predvodio Kol Еntoni koji je ubacio isti broj poena, iako je meč počeo na klupi.

Šarlot naredni meč igra protiv Atlante u noći između subote i nedjelje.