Na oproštaju od svojih navijača, al ii premijerligaškog društva fudab leri rudar Prijedora zabilježili su najubjedljiviju pobjedu, prvu u proljećnom diju prvenstva savladavši “fenjeraša” Velež iz Mostar sa 4:0.

Prijedor – Gradski stadion. Gledalaca: 400. Sudija: Dragan Petrović (Banjaluka). Strijelci: 1:0 Rokvić (22), 2:0 Jakupović (28), 3:0 Jakupović (37), 4:0 Milutinović (79 – penal). Žuti kartoni: Erić, Gavranović, Bogdanović (Rudar Prijedor), Lukomirak, Jakirović (Velež).

RUDAR PRIJEDOR: Petrović, Bogdanović, Pekija, Burazor, Davidović, Rokvić (od 81. Mrkić), Antonić, Milutinović, Jakupović, Marić, Erić. Trener: Zlatko Jelisavac.

VELEŽ: Voloder, Jakirović, Benca, Serdarević, Demić, Jakupović, Zuhrić (od 46. Peco), D. Ćemalović (od 57. Tatar), Lukomirak, Papaz (od 87. Memić), Husić. Trener: Zijo Tojaga.

Već poslije prvih 45 minuta bilo je jasno da će bodovi ostati u Gradu na Sani, ali nisu imali nikakvo značenje u utakmici formalnosti i za prestiž. U 22. minutu mladi napadač rastko Rokvić je pogodio mrežu “rođenih” i najavio goleadu po teškom i klizavom terenu, odnosno lošem vremenu koje je pratilo igrače svih 90 minuta.

Sa dva gola do kraja prvog dijela pobjedu je obezbijedio Demir Jakupović, a konačan rezultat postavio je iskusni vezista Zoran Milutinović u 79. minutu iz jedanaesterca.

Utakmica je počela minutom ćutanja kojom je odana posljednja počast nedavno preminulom sekretaru Priejdorčana Zoranu Janjetoviću, a na ističnoj tribini najvatreniji navijači Rudar Prijedora popularni “Alkohol bojsi” razvili su transparent na kojem je pisalo”tvoj te istok zaboraviti nikad neće”, a na ogradi je bio okačen portret Zorana Janjetovića, bivšeg igrača “rudara” sa godinom rođenja (1966) i godinom smrti (2016).