Trijumfom “Sloge” iz Doboja nad RK “Prijedor”  rezultatom 27:26 završen srpski rukometni derbi  15. kola  Premijer lige BiH za rukometaše. Dobojlije su do važne pobjede došle preokretom u drugom poluvremenu i golom  postignutim  četiri sekunda prije kraja meča.

RK “PRIJEDOR” – “SLOGA” (D) 26:27 (15:12)

Dvorana “Mladost”. Gledalaca 500. Sudije: Saša Pandžić i Boris Šatordžija (Banja Luka). Delegat: Damir Sobo (Banja Luka)

Sedmerci: Prijedor 7 (7), Sloga 7 (5).

Isključenja: Prijedor 1o, Sloga 14 minuta.

Treća isključenja: Nikola Jovanović (Prijedor) u 35. i Srđan Gavrić (Sloga) u 55. minutu

PRIJEDOR: Đuričić , Vilišić, Stanić,  A.Miljuš 2, M.Miljuš, Kecman, Balaban, Kaurin 7, Todorović 3,  Janković, Topić, Jovanović 1, Dragović 3, Babić (17 odbrana, (2 sedmerca), Šešić 4,  J.Radaković 6 . Trener:Dragomir Šaponja.

SLOGA: De. Đurić, Mišanović, Petrušić, Bosić 6, Zekić 2, Tulendić 1, Antonović 11, Pejić, Oljača 3, Bižić, Pavlov 4, Lazić, Marković, Gavrić, Radić, Đ. Bosić. Trener: Vojislav Rađa

Nakon četiri izjednačenja u 11 minuta susreta domaći tim je zaigrao  angažovanije i u 15. minutu  ostvario prednost od četiri gola (9:5). Serijom od tri gola Prijedorčani u 24 minutu su imali pet golova višak (14:9), a na odmor se otišlo pri rezultatu 15:12.

Nastavak meča donosi Dobojlijama prednost u igri i uz veliku podršku 50-ak bučnih navijača “Sloga” postiže  šest golova, a domaći tri što je bilo dovoljno da u 37 minuti izjednače rezultat  18:18

Poslije  pet izjednačenja gosti od  53. do 56. minuta , serijom od tri vezana gola, dolaze  u vodstvo od dva gola razlike (26:24).

Darko Dragović i iskusni Jovica Radaković postižu golove za izjednačenje. U 59 minutu i 56 sekundu  Stefan Oljača postiže gol za trijumf  “Sloge”.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Vladimir Antonović, strijelac 11 golova. Kod “Prijedora”, uz  Aleksandar Kaurina, strijelca sedam golova, istakli su se Jovica Radaković  i golman Bojan Babić.

U timu Dragomira Šaponje  ranije povrede Darka Todorovića i Deana Šešića su su bile veliki hendikep pred ovaj važan meč.

Banjalučke sudije svojom po mnogim nerazumnom odlukom u 39 minuti isključuju Nikolu Jovanovića i daju Dobojlijama šansu za pobjedu, koju su oni četiri sekunde prije kraja iskoristili pobjedničkim golom.