Fudbaleri Rudara iz Prijedora poraženi su od ekipe Tuzla Sitija u okviru četvrtfinala Kupa BiH rezultatom 0:5.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon prvih 45 minuta kada je na semaforu pisalo 3:0 za Tuzlake.

Tuzla je dobro otvorila meč i došla do prednosti u 23. minutu kada je Mićo Kuzmanović pogodio sa bijele tačke. Nastavili su domaćini da napadaju, a prednost je duplirana u 40. minutu strijelac pogotka bio je Eldin Mehmedović. Samo 4 minuta kasnije rezultat je glasio 3:0 kada je kapiten Rudara Nemanja Pekija nesrećno sproveo loptu u sopstvenu mrežu.

Nije se mnogo toga promijenilo u drugom poluvremenu, a za 4:0 pogodio je ponovi Mićo Kuzmanović u 67. minutu, a het-trik kompletirao samo minut kasnije i postavio konačan rezultat utakmice 5:0.

Rudar je mogao ublažiti poraz pred sam kraj utakmice, ali je Mile Kovačević promašio jedanaesterac.

Rudara čeka nemoguća misija za prolaz u polufinale u revanš meču koji se igra 15. marta u Prijedoru.

Izvor: Srpskainfo